T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / BAŞAKŞEHİR - Prof. Dr. Ahat Andıcan Ortaokulu

Haberler

Ağu

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun

Tem

 

Telafide Ben de Varım etkinlikleri kapsamında çevre düzenleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Tem

Okumaya karşı ilgi ve heyecan oluşturan Yaratıcı Kitap Okuma Etkinliğimiz i gerçekleştirdik.

Tem

"Tohum ver  fidana dönüşsün,çocuklarımız geleceğe nefes olsun!!

Telafide Ben de Varım etkinlikleri kapsamında fidan dikimi etkinliğimizi gerçekleştirdik..

Tem

Tem

ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYIMLANMIŞTIR.

Nis

Okulumuz 6/A sınıfı öğrencisi Melek KAHRAMAN,Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ;

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 101.Yılı Şiir Yarışmasında İlçe 1.si ve İl 3. sü olmuştur..Öğrencimizi tebrik ediyoruz...

Nis

23 NİSAN 1920'de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıldönümünde bu günü çocuklara armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

Mrt

Nis

 

     Zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlere rağmen yüzlerindeki  tebessümün, yüreklerindeki  sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz ve bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

    Atatürk'ün "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz"Sözleri ile seslendiği çocuklara armağan edilen bu büyük bayramın bu yıl biraz buruk geçmesine izin vermeyelim. Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı hangi şartlar altında olursak olalım okul bahçelerinde, cadde ve  sokaklarda kutlayacağımız  mutlu günlere en kısa zamanda ulaşmak umuduyla 100. yıl heyecanını milletçe hep birlikte yaşayalım..

 

     Bugünün küçükleri, yarının büyükleri çocuklar!! Hepinizi çok sevdiğimizi ve güvendiğimizi ifade etmek istiyorum. 23 Nisan coşkusunu okulunuzda arkadaşlarınızla birlikte yaşayamayacak olmanız içimizi burksa da bazı duyguları yaşamak ve yaşatmak için olumsuz koşulların önemi yok diye düşünüyorum. 23 Nisan ile ilgili hikayelerinizi, masallarınızı kendiniz yazabilirsiniz.Evlerinizde şarkılarınızı ve şiirlerinizi söyleyebilirsiniz..

 

    Evlerimizde olmamız 100.Yıl coşkusunu yaşamamıza engel olmayacak. Okul bahçelerinde ,meydanlarda olmasak da tüm Türkiye balkonlarda ve camlarda buluşacağız. Bayraklarımızı açıp 23 Nisan akşamı hep bir ağızdan İstiklal Marşı'mızı söyleyeceğiz...                                                                                                                                                                                                                      Ayten AYAN

                                                                                                                                                                                                     Prof. Dr. Ahat Andican OO. Müdürü

 

 

 

Nis

               Kıymetli Öğretmenlerim, Değerli velilerim ve sevgili çocuklar;

                Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi

                Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi

      

               Cihan padişahı Sultan Süleyman'ın bu ünlü sözleri, şu günlerde yaşadıklarımızın özeti gibi sanki.. Çin'in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyayı saran koronavirüsün ülkemizi de etkilemeye başladığı tarihten itibaren hayatın, sevinç ve mutlulukla, acı ve sıkıntılarla iç  içe yaşandığını lakin bütün bu problemlerin hiçbirinin sağlık kadar önemli olmadığını  bir virüs sayesinde anladık.. Hayatlarımızı eve sığdırmaya çalıştığımız bu günlerde okullarımızı da evlerimize taşıdık..Bu sıkıntılı günlerde virüsle mücadele etmek için canlarını hiçe sayan sağlıkçılarımızı ve eğitim sahasında da  Eba yayının takibi dışında,  öğrencilerine ulaşmaya çalışan, eğitimden  kopmasınlar uzaklaşmasınlar diye öğrencileriyle aralarında ki o çok  güçlü ve özel gönül bağına bir de sanal bağ ekleyen öğretmenlerimizi  kutluyor ve yürekten  alkışlıyorum..

 

       Kıymetli arkadaşlarım.

     Sizlerin de bildiği gibi Öğretmenler, sadece bilgiyi kolaylaştıran,  aktaran ve öğrencilerine bilginin kaynağına ulaşma yollarını öğreten kişiler değil, öğrencilerin hazır oluşları için onları motive eden, yüreklendiren ve cesaretlendiren kişilerdir. Zaten bu süreçteki çabalarınızla sizler bunu herkese fazlasıyla gösterdiniz.Arkadaşlar, bugün yaptıklarınız, yarınlarımızı iyileştirebilecek adımlardır. Uzaktan bile olsa öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hissettirmeniz, öğrencilerimizin  motivasyonları için önem arz etmektedir. Özellikle 8.sınıflardaki öğrencilerimizin siz değerli öğretmenlerimizden moral ve destek anlamında beklentisinin daha fazla olduğu unutulmamalıdır. Öğrencilerimizle iletişimimizi lütfen kesmeyelim. Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'un dediği gibi "Küçük hamleler büyük etki yaratır" Öğrencilerimizi arayalım öğrencilerimize velilerimize uzaktan da olsa destek olalım gücümüzü birleştirelim..Tatilde değil uzaktan eğitimde olduğumuzu öğrencilerimize hissettirelim..O küçük yüreklere insanların en büyük zayıflığının pes etmek olduğunu anlatalım..

      Sevgili öğrencilerim,

   "Dediler ki :Gözden ırak olan gönülden de ırak olur.Dedim ki:Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur"diyor Mevlana...Sizler bizim gönlümüzdesiniz bunu unutmayın! Gücün ve mutluluğun temeli sağlıktır ..Bu yüzden uzaktan eğitim yapıyoruz...Yaşadığımız bu zor süreç sizlerin motivasyonu eksiltmesin. Durmadığınız  sürece ne kadar yavaş gittiğiniz önemli değil...Okul her yerdir..Şimdi evleriniz birer okula odalarınız da sınıflara dönüştü sadece..Eğitimlerinize uzaktan devam ediyorsunuz, öğretmenleriniz ise aradığınız her zaman yanı başınızda..Eba'yı takip edin...Derslerinizi ihmal etmeyin.. Bir de evde yaramazlık yapmayın anne ve babalarınızı üzmeyin..Canlarım,bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. O halde şimdi tam zamanı. Hadi harekete geçin!                 

    Kıymetli velilerim,

  Öğrencilerimizin uzaktan eğitiminde en önemli destekçisi sizlersiniz. Onlara. huzurlu, sakin, mutlu, sevgi dolu bir ev ortamı sağlamanızı, çocuğunuzun öğretmeni değil ebeveyni olmayı tercih etmenizi, çocuklarımıza gereksiz kaygılar yüklememenizi rica ediyorum....Hiçbir sıkıntı veya problem sağlık kadar önemli değildir.. Bütün dünyayı bizlere verseler bile sağlık olmazsa hiçbir şeyin öneminin olmadığını görüyoruz, biliyoruz,yaşıyoruz.. Kendinize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza çok iyi bakın, SAĞLIKLA KALIN...

İnşallah En kısa zamanda normal hayatlarmıza döner;Sağlıklı,mutlu günlere hep birlikte ulaşırız..

YİNE ZİLLER ÇALSIN..OKULLARIMIZ,KORİDORLARIMIZ  ÖĞRENCİLERİMİZİN

SESLERİYLE YANKILANSIN !...  Dua ve muhabbetle...                                           

                                                                                                                              Ayten AYAN

                                                                                                                     Prof.Dr.Ahat Andican OO Müdürü   

 

Mrt

Mrt

Mrt

Okulumuz voleybol takımı ilçemizde düzenlenen   3. Gençlik oyunları yıldız Erkekler Voleybol şampiyonluğu elde etmiştir. Öğrencilerimizi ve Beden eğitimi öğretmenimiz Aydoğan ÜLGEN' İ tebrik ederiz.

Mrt

İlçemizde düzenlenen 3. Gençlik oyunları Yıldız Kızlar Voleybol dalında okulumuz kız voleybol takımımız ikinci olmuştur.

Öğrencilermizi ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Aydoğan ÜLGEN' i tebrik ederiz.